2. jak rychle jste schopni pít?

3. znáte dostatečně žižkovské uličky a hospůdky?

4. máte opravdové kamarády, kteří vám nabídnou pomocné rámě když je vám nejhůř?

5. těšíte se na příští ročník?

Hlavní inspirací pro pořádání Beer Rally bylo Finsko, přesněji Helsinki. Tam jsme podobnou akci absolvovali a řekli si, že je škoda, kdyby se podobná akce nekonala i u nás, zvlášť když pro to máme místo jako stvořené, tj. ŽIŽKOV. Nebojím se říci, že Helsinki, jako hlavní město má městu Žižkovu co závidět..

Základní popis Žižkovské Pivní Rally by mohl znít takto: Vytvořte týmy od 3 do 7 členů (nad 18 let), na startu si vyzvedněte hrací karty, seznam hospod a mapku. V každém podniku (první se losuje) si dejte jedno velké pivo až počet sklenic (potvrzený razítky) dosáhne čísla 7-8 u mužů a 5-6 u žen a pak rychle do cíle – předem určené žižkovské hospody. Máte-li dostatečný trénink a nezbytné štěstí, máte možnost stát na pomyslné bedně a třeba i něco dobrého, hřejivého vyhrát.

Organizátoři této vyjímečné akce jsou dva. Jedním z nich je Buddy System neboli nezisková organizace starající se o zahraniční studenty při VŠE. Druhým je přirozeně Lexikon žižkovských hospod. Akce je zaměřená především na studenty – české i zahraniční. Zastoupení obou skupin bývá obvykle 50 na 50. Na této stránce můžete shlédnout popis a fotky z pěti již pořádaných půlročníků (koná se vždy jedna BR za semestr).

XI. Beer Rally   /5.5.2011/

KDY?

čtvrtek 5. května, 19:00-20:00

KDE?

VŠE – 2. patro Stará Budova (naproti SB236)

JAK?

tým 5-7 členů
muži: 7 piv
ženy: 5 piv

**speciální cena pro nejlépe oblečený tým !

X. Beer Rally   /2.12.2010/

popis: Letošní Beer Rally byla poměrně zasněžená. Sníh nám nabídnul trochu ztížené podmínky a to se projevilo i na celkových časech. Někteří pojali Rally po svém a náležitě se na to (třeba i po staru) oblékli, jiní zase trénovali otužilost a běželi do cílové hospody na půl svlečení do naha. Na 1. místě se umístil team Moose Knuckle s časem 1:03, těsně za nimi loňští vítezové Malý píčy s časem 1:04 a na 3. místě tým Marhy s časem 1:07, který se na akci i parádně vyšvihl! Zde si můžete prohlédnout kompletní statistiky. Celkem běželo 124 pivařů ve 23 týmech. Děkujeme za účast a těšíme se příště!

IX. Beer Rally   /6.5.2010/

popis: IX. Ročník Beer Rally, který se konal dne 6. 5. 2010, byl opět velmi úspěšný. Akce se zúčastnilo celkem 24 týmu – 137 pivních fandů, kteří během roku pilně trénovali a se svými týmy zaběhli neuvěřitelné časy. Na 1. místě se nakonec s časem pouhých 43 min umístil tým Malí píči, na 2. místě skončil dívčí tým Blood Thirsty (čas 44 min) a 3. místo si vysloužil žíznivý tým Large Marge and The Omesu Budies (čas 47 min) – vítězným týmům gratulujeme! Na pořadí všech týmů, které od vítězství často dělilo jen pár minut, se můžete podívat zde Na podzim se uskuteční jubilejní X. ročník Beer Rally, proto doufáme, že společně oslavíme toto kulaté výročí. Můžete se těšit na skvělé ceny a nezapomenutelné zážitky!!!

» popis a fotky Beer Rally I. – V.

VI. Beer Rally   /4.12.2008/

popis: Letošního šestého ročníku Žižkovské Beer Rally se zúčastnilo 175 žíznivců, kteří vytvořili 39 týmů a vydali se do pivního boje namrzlým Žižkovem. Pánové museli již tradičně pokořit hranici 7 piv a slečny 5 piv. Cílovou hospodou se stal osvědčený Belzebub s usměvavou obsluhou, která zvládala čepovat i když byla plná hospoda. Vítězným týmem se letos stal Hampl je debil s celkovým časem 1:16 hod. Jako druzí se nečekaně umístily dva soutěžící týmy s na minutu stejnými časy 1:32 hod Baxter – We Are the Best Žížkov´s. Třetím místem se pyšní tým Middle West is the Best s časem 1:44 hod. Shlédněte celkové pořadí. Akce byla jako vždycky plná legrace, dobrého piva a všichni se dobře bavili… Letos sice nebyl pokořen rekord z minulých let, ale nálada byla fenomenální. Pořádně se připravte na další Žižkovskou Beer Rally, která bude pravděpodobně začátkem března příštího roku. Třeba to bude právě váš tým, který se do cíle propije s novým rekordem!!!

VII. Beer Rally   /16.4.2009/

popis: Žižkovskou Beer Rally letos poctilo svou přízní 145 závodníků. Objevily se známé firmy s nezapomenutelnými a velmi originálními názvy týmů, ale po pivních stopách se vydali i nováčci. Letos si pro vítězství doběhl tým s názvem Marhy s celkovým časem 68 min, na druhém místě se umístili podobně jako loni dva týmy, a sice loňští vítězové Hamp nezaspal spolu s týmem Anette´s boys, kteří doběhli ve shodném čase 73 min. Na 3.místě skončili Booze gypsies (77min). Celkem vyběhlo ze startovních pozic 26 týmů, ale do cíle se jich tolik už nevrátilo! Asi je pivní maraton lehce zmohl… Celou akcí nás provázela veselá nálada a všichni se dobře bavili. Osobně skláním před všemi závodníky, kteří doběhli do Belzepubu a ještě drželi krok v pití pivek. Doufáme, že nám v dalším roce zachováte svou přízeň a neohroženě se pustíte do pivního boje a získáte titul největších pivařů Žižkova. Zde se můžete podívat na celkové umístění všech týmů Beer Rally 2009.

VIII. Beer Rally   /3.12.2009/

popis: Beer Rally se dočkala již svého VIII. ročníku, který byl opět velmi úspěšný a všichni příznivci piva si ho náležitě užívali ve finální hospodě s názvem 7 Vlků ( Vlkova 7 – tedy nic pro Karkulky). Letos se této akce zúčastnilo neuvěřitelných 221 závodníků, kteří vytvořili 40 týmů a s chutí a dobrou náladou vybíhali vstříc žižkovským hospodám. Na třetím místě se umístil tým s názvem Team Ramrod s celkovým časem 1:06 hod, na druhém místě skončil dívčí tým, který získal obdiv všech závodníků, Disco Fetta s časem o minutku rychlejším 1:05 hod a absolutními vítězi se stal týmHampl dneska nemohl s úžasným časem 0:55 hod, který získal již v minulých ročnících Beer Rally první a druhé místo, a potvrdil tak svou pozici pivních mistrů!!! Ale výkony ostatních týmů byly také skvělé a často šlo o pouhé minuty, které je dělili od vítězství. Pořadí všech týmů s celkovými časy si můžete prohlédnou zde a doufám, že na příští semestr natrénujete svá pivní bříška a opět se sejdem na startovní čáře.